C. Cobleová - Bez stopy

05.12.2015 13:11

Vydavateľstvo i527.net prináša na slovenský trh príbehy, v ktorých sa snúbia napätie a romantika s výraznými kresťanskými hodnotami. Knižné série i ostatné tituly z jeho produkcie si získavajú čoraz väčšiu obľubu, a zrejme to nebude inak ani v prípade Rockharborského mystéria. Už prvý diel s názvom Bez stopy vás vtiahne do sveta odvážnych postáv, ktoré sa venujú hľadaniu a záchrane iných osôb. Napriek neľahkej práci a poslaniu však nezabúdajú ani na osobný život, ktorý je neraz ešte náročnejší. Séria americkej autorky Colleen Cobleovej má päť dielov, takže nás čaká ešte niekoľko napínavých a romantických čitateľských zážitkov. Román Bez stopy predstaví hlavné ústredné duo Bree a Kadea, ale aj množstvo vedľajších postáv. V danej komunite vzniká veľký priestor pre vzťahy a námety, iste sa je na čo tešiť. 

"Nadýchla sa. Opäť sa to ozvalo. Nebolo to divé zviera. Bolo to dieťa. Plačúce dieťa. Odhrnula konáre, zahľadela sa na kríky a vkročila do jedľového hájika. Bolo tu temnejšie než na čistinke, no stále mala dostatok svetla, aby na zemi uvidela sedieť dve deti. Dievčatko plakalo a rukami objímalo ešte menšie dieťa, chlapčeka. Skľúčenú tvár malo celú od blata a kymácalo sa sem a tam, trasúc sa na celom telíčku."

Bree Nichollsová sa spolu s kolegyňou Naomi podieľajú na pátraní po zmiznutých osobách. Práca jej prináša vypätie, ale aj upokojujúci pocit, keď vráti nezvestných ľudí ich milovaným. Žiaľ, sama sebe pomôcť nedokázala. Lietadlo s jej manželom a synom havarovalo, no Bree nedokázala nájsť nielen miesto dopadu, ale ani ich pozostatky. Výčitkám svedomia nepomáha ani naliehanie jej švagrinej, ľadovej starostke mesta. Pri pátraní po dvoch stratených deťoch sa zoznamuje s rangerom Kadeom Matthewsom. Spočiatku na ňu pôsobí chladne a arogantne, no postupne odhaľuje skryté zákutia jeho osobnosti. Kade sa stará o dospievajúcu sestru a komplikácia v podobe ženy s nevyriešenou minulosťou nie je preňho vítaným spestrením. Vzájomná príťažlivosť sa však nedá dlho ignorovať, najmä keď sa spoja v hľadaní odpovedí. Pri zisťovaní, čo sa stalo pri havárii lietadla, ktosi pripravuje o život ďalších ľudí z Breeinho okruhu. Navyše sa zdá, že by jej syn Davy mohol byť stále nažive. 

"Vražda. Striaslo ju. Už na to prišli. Koľko im potrvá, kým odhalia celú pravdu? Musí odísť skôr, než ich stopa privedie k dverám jej chatky. Mýlila sa, keď si myslela, že môže Sama priviesť naspäť do  tohto malého mesta. Nie. Musí ostať neviditeľná. Možno by ho mohla odovzdať úradom v nejakom veľkom meste, napríklad v Chicagu. Možno by sa im podarilo vypátrať jeho mamu a vrátiť jej ho. Rachel by sa aspoň vyhla svetlu reflektorov. Už len z myšlienky na to, že by sa jej tvár znovu objavila na titulných stránkach, jej naskočila husia koža."

Kniha Colleen Cobleovej mi pripomenula inú autorku, ktorá sa zhodou okolností dostala k našincovi tiež vďaka vydavateľstvu i527.net, a to Dani Pettreyovú. Obe prinášajú príbehy, kde musí človek bojovať o svoje šťastie so silnou vierou v lepšie zajtrajšky. Rockharborské mystérium vás zaujme gradujúcim dejom, pričom nejde len o dokola opakujúce sa scény plné romantiky. Kto má radšej napínavé knihy s reálnymi postavami, nehovoriac o krásnej a drsnej prírode, nebude sklamaný. Iste, v rámci žánrových špecifík je zrejmé, ako príbeh skončí, no aj tak si ho užijete. Bree aj Kade sú výrazné osobnosti, no aj oni potrebujú občas nájsť útechu v sile väčšej než sú oni sami. Verím, že napokon sa dočkáme aj ostatných dielov série. 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu i527.net.

Diskusná téma: C. Cobleová - Bez stopy

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok