Horúci a vášnivý nástup novej trilógie (E. Maskame - Vieš, že ťa milujem?)

10.06.2019 17:15

CooBoo nemohlo prísť s trilógiou DIMILY (skratka vytvorená z písmen anglického názvu) v lepšom čase. Je ako stvorená na tieto teplé dni, kedy človek veľmi rád vypne a uloží sa kamsi do tieňa s dobrou knihou. Atmosféru zvyšuje aj prostredie slnečnej Kalifornie a horúce vášne, ktoré zmietajú hrdinami tejto oceňovanej série. Kiná nedávno s úspechom atakovalo filmové spracovanie Bozku (After), a cieľová skupina daného žánru je očividne hladná po ďalších emočne nabitých príbehoch. Romány Estelle Maskame sú tými pravými, ktoré dokážu čitateľa priklincovať a pohltiť až do samého záveru, vyvolávajúceho túžbu po pokračovaní. Kniha Vieš, že ťa milujem? vám totiž nedovolí nudiť sa, a napriek tomu, že ide v podstate o ľúbostný príbeh, spracúva viacero aktuálnych problémov. 

"Odíde do svojej izby a nechá ma bezradne stáť uprostred mojej. Na niekoho, kto ma tak veľmi nenávidí, ma až priveľmi úporne núti, aby som s ním išla na tento "obyčajný" večierok. No kým nešepká nadávky na moju adresu a nevrhá mojím smerom zlostné pohľady, je mi to jedno. A ak by moja prítomnosť na tom večierku mala znamenať, že sa dnes bude správať slušne, som jednoznačne za." (str. 106)

Obálka knihy pôsobí ako obal DVD, čo však nevadí ani to nie je celkom mimo. Text je totiž dynamický a odvíja sa rýchlo ako prestrihy na filmovom plátne. Postavy si vás okamžite získajú, a to aj napriek tomu, že nemusia hneď na prvý pohľad vyzerať sympaticky. To sa týka hlavne Tylera. Spočiatku sa zdá, že pôjde o typické klišé o rozmaznanom, večierkami a dievčatami zhýčkanom mladíkovi, no postupne odhaľuje svoje skryté stránky, vďaka čomu sa z neho stane hrdina, ako sa patrí. Jeho vzťah s Eden je prakticky už vopred poznamenaný nechuťou, keďže ich rodičia (Edenin otec a Tylerova matka) sa vzali a odrazu z nich má byť veľká (milujúca?) rodina. Eden však spoznáva nových súrodencov až po troch rokoch, počas ktorých si vytvorila o nových bratov rôzne obrazy. Tylerovo sebavedomie ju neskutočne irituje, ale nemá šancu vyhnúť sa mu. Aj preto s ním trávi čoraz viac času a hoci si je vedomá nebezpečenstva jeho príťažlivosti, nemá dosť síl odolať zakázanej vášni... 

"Neviem prečo, ale zbožňujem každučký okamih, keď určuje pravidlá hry. Takmer akoby robil všetku tvrdú prácu, zatiaľ čo ja si to len užívam a kúpem sa v adrenalíne. Začínam si zvykať na spôsob, akým jeho pery priliehajú k mojim perám. Moje ruky ani čo by mali vlastnú hlavu a voľne sa mu ovinú okolo krku. Niekedy uprostred bozku sa naňho usmejem. Páči sa mi, že sa v tejto situácii začínam cítiť pohodlne ako doma. Zakrátko stisk na mojich stehnách povolí a jeho ruky sa začnú túlať po nových a riskantných oblastiach. Začne ma bozkávať pomalšie a pozornosť venuje skôr svojim rukám." (str. 233)

Vzorec trochu neistého dievčaťa a zlého chlapca očividne stále funguje aj po "iks" spracovaniach. Estelle Maskame sa ho však podarilo ustáliť v dobre napísanom príbehu, ktorý vzbudí vašu zvedavosť. Najviac práce si autorka dala s hlavnými hrdinami, ostatní sa v deji ukazujú jednoducho ako mladší bratia, vymetačky večierkov alebo nevšímaví rodičia. Čo sa mi celkom nepáčilo, je myšlienka, že silná láska dievčaťa dokáže pomôcť chlapcovi prekonať problém s drogami. Kiežby to bolo také prosté! K tomuto žánru sa však ľahšia cesta hodí, a ak to vyburcuje u čitateliek ochotu pomáhať zblúdeným dušiam, nech je tak! Vieš, že ťa milujem? je letná oddychovka cieliaca na témy blízke mladým ľuďom. Využíva pritom zaužívané námety a cestičky, no vďaka rozprávačskému talentu si vás dokáže získať. A to hlavne ak máte vek na hranici dospelosti, kedy sú emócie vybičované na maximum. V tejto knihe ich totiž nájdete neúrekom.

Recenzia vznikla vďaka spolupráci s mediálnou spoločnosťou Albatros Media.

Diskusná téma: Horúci a vášnivý nástup novej trilógie (E. Maskame - Vieš, že ťa milujem?)

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok