Ša Č´-kang - Zázraky uzdravujúce dušu

28.10.2016 09:12

Východné filozofie, liečiteľské postupy, kultúry či bojové umenia vždy uchvacovali aj ostatné časti sveta. Nie je v tom len záujem o exotickú odlišnosť, ale ide aj o alternatívne možnosti, ako naložiť so svojím zdravím či životom. Spojenie tela so silou prírody, ba celého vesmíru má čosi do seba, respektíve aspoň prinúti človeka zamyslieť sa nad jeho významom. Doktor Ša je autorom úspešnej série Sila duše, ktorá obletela desiatky krajín a podľa rôznych početných zdrojov zmenila k lepšiemu rozpoloženie množstva čitateľov. Zázraky uzdravujúce dušu sú prvou časťou novej série, kde sa autor opäť pokúsi poskytnúť návod na zdokonalenie zdravia, vzťahov, financií a celkovej duševnej pohody. Postup je pomerne jednoduchý, niekedy si ani neuvedomujeme, akú moc majú naše vlastné myšlienky. 

"Teória uzdravovania duše tvrdí, že každá choroba je zapríčinená blokmi v duši, mysli a tele. Bloky v duši vznikajú zo zlej karmy. Bloky v mysli sú spôsobené negatívnym myslením, prístupom a presvedčením, ale tiež egom a prílišným pripútaním k týmto negatívnym vplyvom. Bloky v tele sú v skutočnosti zablokovanou energiou a hmotou. Na uzdravenie duše, mysle a tela je potrebné odstrániť bloky, ktoré spôsobujú choroby."

Nemusíte sa báť, že kým natrafíte na praktické cvičenia, budete sa musieť prelúskať zdĺhavými teoretickými východiskami, ako to býva pri podobných knihách zvykom. Veľmi skoro sa dočítate o spôsoboch, ako zaktivizovať energiu svojho tela iba za pomoci hlasu, správnych slov a predstavivosti. Jednotlivé praktiky sú vysvetlené zrozumiteľne, a neraz vás prekvapí, ako sú zrejme telo, myseľ a duša prepojené. Samotná myšlienka má podľa majstra ohromný vplyv na celý život, je možné aplikovať ju na akýkoľvek aspekt a zvládnuť jeho náročnosť s ľahkosťou a nadhľadom. Tajomstvá vesmíru, Božského princípu  a Pôvodcu Taa sa dajú vnášať do bežného života, no zároveň majú liečivé účinky na vážnejšie choroby tela či duše. Majster Ša predstavuje aj relatívne známe techniky východnej medicíny zameranej na Päť prvkov, ktorá hovorí o prepojení najdôležitejších orgánov s prírodou, farbami či emóciami. Lákadlom je aj možnosť zlepšiť nielen svoje zdravie, ale aj finančný obnos, medziľudské vzťahy, či omladiť svoje psychické, emocionálne i fyzické telo.

"Karmu môžeme rozdeliť na dobrú a zlú. Dobrá karma je záznam všetkých dobrých skutkov človeka v tomto a predchádzajúcich životoch. Dobré skutky sú láska, starostlivosť, súcit, úprimnosť, čestnosť, veľkorysosť, láskavosť, čistota a mnohé iné. Zlá karma je, naopak, zoznam všetkých zlých skutkov človeka, ako sú zabíjanie, ubližovanie, zneužívanie iných, podvádzanie, kradnutie a iné zlé činy. Silu a význam karmy môžeme zhrnúť jednou vetou: Karma je základnou príčinou úspechu a zlyhania v každom aspekte života."

Zázraky uzdravujúce dušu ma zaujali. Síce som sa neriadil autorovým odporúčaním a nevykonával úkony podľa poradia, verím, že mnohým ľuďom padne kniha vhod. Majster Ša je podľa vlastných slov predurčený a vyvolený sprostredkovať poznanie Božského princípu každému, kto oň prejaví záujem, a rozširovať tak po svete vnútorné blaho. Priznám sa, miestami ma pobavila majstrova mierna samoľúbosť vyplývajúca zo slov, ako pomohol miliónom ľudí, aké úspešné sú jeho knihy a napokon aj on sám. Dotvára to však obraz zmyslu celej série a ak sú zverejnené listy verejnosti naozaj pravdivé, Zázraky uzdravujúce dušu rozhodne stoja aspoň za vyskúšanie. Najmä, ak trpíte zdravotnými či emocionálnymi ťažkosťami, pretože o prepojení mysle a tela sa hovorí veľa a často. Vyskúšať môžete zároveň aj autorov kanál na Youtube. Ktovie, či vám práve jednoduchá meditácia neprinesie do života to, čo vám chýba...

Recenzný výtlačok poskytlo vydavateľstvo Tatran.

Diskusná téma: Ša Č´-kang - Zázraky uzdravujúce dušu

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok