Tucet dielov neznamená tuctový príbeh (J. Lindseyová - Najkrajšie pokušenie)

22.04.2018 07:13

Znie to neuveriteľne, ale jedna z najznámejších romantických sérií sa dočkala už dvanásteho dielu. Maloryovci sprevádzajú čitateľov svojimi osudmi už desaťročia a stále majú čo ponúknuť. Od chvíle, kedy mladá Georgina narazila na Jamesa Maloryho, už pretieklo veľa vody, no odvaha a lojalita sa z členov rozvetvenej rodiny nikdy nevytratila. Najkrajšie pokušenie v sebe snúbi to najlepšie - dobrodružstvo, výrazné charaktery a túžbu vydať sa s nimi na more a bojovať so všetkými nástrahami. Aktuálny diel odkazuje práve na začiatok série, pretože spomenutý pár tu vystupuje v úlohe rodičov hlavnej hrdinky. Pri čítaní mi neschádzal úsmev z tváre, pretože aj vďaka ďalším spomenutým postavám sa mi z pamäti vynárali ich jednotlivé príbehy a čítanie tým získavalo krásne sentimentálny nádych.

"Z jednej čižmy jej vypadla dýka a zarinčala na podlahe. Niektorý z chlapov sa zachechtal. Pištoľ vo vrecku jej, našťastie, nenašli, a tak si na ňu rýchlo ľahla. Nebolo to veľmi pohodlné, ale nemienila im to nijako uľahčiť. Ďalšie zbrane nehľadali, namiesto toho jej zviazali aj nohy. Napokon odišli a zatvorili dvere, no jeden z nich mohol zostať ešte vždy v miestnosti. Napríklad Bastard. To však nezistí, kým sa nepohne alebo neprehovorí, pretože na hlave mala stále to prekliate vrece."

James Malory nestratil ani po rokoch nič zo svojej horkokrvnosti, a keď sa mu naskytne možnosť dostaž zloducha, čo kedysi uniesol jeho dcéru, neváha ani sekundu. Jack (Jacqueline) si však mieni nájsť vlastnú cestu, ako sa s problémom vysporiadať, no počiatočný plán sa zvrtne a ona sa aj s bratom Jeremym ocitne ako zajatkyňa na pirátskej lodi. Damonovi Jackin prvý únos nevyšiel podľa predstáv, a tentoraz sa pripravil omnoho lepšie, aby je zabezpečil dosť pohodlia. A keď sa ju snaží ochrániť pred mužskou posádkou, Jack odhalí jeho džentlmenské spôsoby a pravý charakter. Samozrejme, že medzi nimi vznikne láska na celý život, no ako sa ukáže, Damon mal svoje dôvody, prečo sa zameral práve na Maloryovcov. A tie sa ukrývajú ešte v jeho detstve. Na Jacqueline a Damona však čaká ešte veľa nedorozumení a zvratov, pretože ľudská zloba a túžba nejdú vždy ruka v ruke s pochopením a odpustením. Ale aspoň majú romantické duše čo prežívať spolu s nimi...

"Damon s Mortimerom potichu, ale rýchlo zneškodňovali pirátov na okraji davu. Percy sa vôbec nepohol, iba zabodol jednému hrdlorezovi hlaveň pištole do chrbta a varoval ho, aby ani nemukol. Aj to bolo lepšie ako nič. Traja ozbrojení námorníci, ktorí predtým strážili Jeremyho, sa pustili do troch pirátov. Jeden z nich si konečne všimol, čo sa deje, a rýchlo varoval ostatných. Strhla sa parádna mela. Štyria zápasníci sa spoločne vrhli na Jeremyho, ale podarilo sa mu jedného zneškodniť a ostatných troch zatlačiť. Dokonca sa potkli o ležiaceho kamaráta. Nato sa rýchlo pustil do tých, ktorí boli ešte ozbrojení."

Prvých pár desiatok strán vás oboznámi s rodinou Maloryovcov, čo môže vyvolať dvojakú reakciu. Buď vám to pripomenie minulé knihy (ako mne), alebo vás to, naopak, začne otravovať a budete netrpezlivo čakať, kedy sa dej viac rozbehne. Tak či tak sa dočkáte, Jack a Damon sú vydarený párik a okrem toho, že najprv stoja proti sebe, budú neskôr bojovať spoločne. Pekný vývoj, síce očakávaný, ale stále funguje. Jack vyrastala v silne nezávislej rodine, preto nečudo, že aj ona zdedila túto ich typickú vlastnosť. Pred Damonom však neváha odhaliť svoju ženskú citlivú stránku a je o to sympatickejšia. Damon si zas získa vašu náklonnosť ťažkým detstvom a pritom šarmantne darebáckym správaním. Ako je zvykom, Johanna Lindseyová uvádza aj mnoho zaujímavých vedľajších postáv. Nebolo by teda žiadnym prekvapením, ak by Najkrajšie pokušenie túto sériu ani zďaleka neukončilo. Mne by to rozhodne nevadilo :-)

Diskusná téma: Tucet dielov neznamená tuctový príbeh (J. Lindseyová - Najkrajšie pokušenie)

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok